Nauczyciele u bł. Michała Giedroycia

Dziś nasz kościół odwiedzili nauczyciele z Duszpasterstwa Nauczycieli Diecezji Bielsko-Żywieckiej z Rejonu Trójwsi ks. Tomasza Wala. Odbyli pielgrzymkę do Krakowa szlakiem sześciu świętych i błogosławionych z XV w., należących do grupy przyjaciół, od których wiek XV został nazwany „szczęśliwym wiekiem Krakowa” (Felix saeculum Cracoviae). Zwiedzili więc również nasz kościół i pomodlili się przy grobie bł. Michała Giedroycia, w kościele św. Anny – św. Jana Kantego, w Bazylice Mariackiej – Świętosława Milczącego, u bernardynów – św. Szymona z Lipnicy, w kościele Bożego Ciała – św. Stanisława Kazimierczyka i w kościele św. Katarzyny sługę Bożego Izajasza Bonera. Dobrze, że coraz więcej osób odkrywa, że przyjaźń może być drogą do świętości, albowiem tych sześciu „mężów” znało się i wspierało wzajemnie w drodze wiary – aż po pełne zjednoczenie z Chrystusem.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia.