XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Dzisiejsze święto to patronalna uroczystość pobliskiej Parafii p.w. Świętego Krzyża.

W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jest to maryjne, patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek Wawelskich, które przy naszym kościele mają swój Dom Macierzysty. Pamiętajmy w o nich w  naszej modlitwie.

We wtorek wspominamy w liturgii świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W czwartek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do 12.20.

W czwartek o godz. 18.30 Eucharystią i katechezą, rozpoczniemy kolejny rok formacji przygotowującej dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegóły na stronie internetowej: katechumenat.pl

W piątek po Mszy św. o godz. 12.30 modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę wspominamy w liturgii świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.