Obchody 650.lecia urodzin św. Jadwigi Królowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowych obchodach 650-lecia urodzin św. Jadwigi Królowej, które odbędą się w Krakowie. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń. Spędźcie ten czas w atmosferze radości, nauki i refleksji!
𝗚𝗿𝗮 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗮 „𝗨𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝘆 𝗝𝗮𝗱𝘄𝗶𝗴𝗶” (𝗼𝗱 𝟮𝟰 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
Od 24 maja zapraszamy na fascynującą grę miejską „Śladami św. Jadwigi Królowej Polski”, która pozwoli uczestnikom odkrywać tajemnice XIV-wiecznego Krakowa i życie królowej Jadwigi. Gra rozpoczyna się w Katedrze na Wawelu i prowadzi przez urokliwe zakątki miasta. To idealna okazja dla rodzin, grup przyjaciół oraz pasjonatów historii do wspólnego spędzenia czasu i zdobycia nowych doświadczeń.
𝗡𝗼𝘄𝗲𝗻𝗻𝗮 𝗸𝘂 𝗰𝘇𝗰𝗶 𝘀́𝘄. 𝗝𝗮𝗱𝘄𝗶𝗴𝗶 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗼𝘄𝗲𝗷 (𝟯𝟬 𝗺𝗮𝗷𝗮 – 𝟳 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
Codziennie od 30 maja do 7 czerwca o godzinie 17:30 w Katedrze na Wawelu będą odbywać się nabożeństwa nowenny ku czci św. Jadwigi Królowej, prowadzone przez Siostry Jadwiżanki.
𝗫𝗩𝗜𝗜𝗜 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗭𝗷𝗮𝘇𝗱 𝗥𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝘆 𝗦𝘇𝗸𝗼́ł 𝗶𝗺. 𝘀́𝘄. 𝗝𝗮𝗱𝘄𝗶𝗴𝗶 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗼𝘄𝗲𝗷 (𝟲 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
6 czerwca w godzinach od 9:00 do 12:00 w Katedrze na Wawelu odbędzie się XVII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jadwigi Królowej. To wydarzenie zjednoczy uczniów, nauczycieli i sympatyków szkół noszących imię tej wielkiej królowej.
𝗠𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝗻𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗮 𝗞𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗷𝗮 𝗡𝗮𝘂𝗸𝗼𝘄𝗮 „𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗼𝘄𝗮 𝗝𝗮𝗱𝘄𝗶𝗴𝗮. 𝟲𝟱𝟬-𝗹𝗲𝗰𝗶𝗲 𝘂𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻” (𝟳 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
7 czerwca zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową „Królowa Jadwiga. 650-lecie urodzin”, która odbędzie się w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozpoczęcie konferencji o godzinie 9:00. W programie znajdą się wystąpienia wybitnych historyków, dyskusje oraz sesje tematyczne poświęcone życiu i dziedzictwu św. Jadwigi Królowej.
𝗠𝘀𝘇𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗮 𝘄 𝗞𝗮𝘁𝗲𝗱𝗿𝘇𝗲 𝗻𝗮 𝗪𝗮𝘄𝗲𝗹𝘂 (𝟳 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
O godzinie 17:30 w Katedrze na Wawelu odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której homilię wygłosi ks. prof. Jacek Urban.
𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸 𝗥𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗻𝘆 „𝗨𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝘆 𝗝𝗮𝗱𝘄𝗶𝗴𝗶” (𝟴 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
Najmłodszych oraz całe rodziny zapraszamy na piknik rodzinny „Urodziny Jadwigi”, który odbędzie się 8 czerwca od godziny 11:00 do 16:00 na Wzgórzu Wawelskim oraz w Ogrodach Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. W programie m.in. występ baletu „Cracovia Danza”, korowód z Królową Jadwigą, zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, koncert zespołu „Szelindek” oraz degustacja potraw kuchni węgierskiej.
𝗡𝗶𝗲𝘀𝘇𝗽𝗼𝗿𝘆 (𝟴 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
O godzinie 17:00 w Katedrze na Wawelu odbędą się nieszpory prowadzone przez Siostry Jadwiżanki.
𝗨𝗿𝗼𝗰𝘇𝘆𝘀𝘁𝗮 𝗠𝘀𝘇𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗮 (𝟴 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰)
Obchody zakończymy uroczystą Mszą Świętą o godzinie 17:30 w Katedrze na Wawelu, upamiętniającą św. Jadwigę Królową.
Dołącz do Nas! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa, turystów oraz wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie. Spędźmy razem ten wyjątkowy czas, celebrując życie i dziedzictwo św. Jadwigi Królowej!
Więcej informacji oraz szczegółowy program obchodów dostępny jest na naszej stronie internetowej (https://jadwiga.upjp2.edu.pl/). Do zobaczenia!