Kalwaria już na nas czeka! Pielgrzymka Ośrodka Katechumenalnego, 16 czerwca

Już niebawem, na zakończenie naszego kolejnego roku formacyjnego w Ośrodku Katechumenalnym, udamy się tradycyjnie na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej – pielgrzymka odbędzie się 16 czerwca (w niedzielę). Zapraszamy wszystkich chętnych – neofitów, absolwentów katechumenatu, tych, którzy są w trakcie formacji, i przyjaciół katechumenatu.

Spotkamy się w Kalwarii przed wejściem do Bazyliki (przy schodach wejściowych) o 9.45. O 10.00 ks. Andrzej odprawi dla nas Mszę świętą w kaplicy Męki Pańskiej. Po niej wyruszymy spacerem w kierunku Drogi Krzyżowej, którą wspólnie odprawimy. Po zakończeniu jest już dla nas zarezerwowany posiłek – drugie danie, dla nabrania sił. A potem jeszcze wspólne spotkanie przy małym co nieco w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma, na którym będziemy mogli sobie wzajemnie podziękować za tę wspólną drogę do Boga. Całość drogi od Mszy świętej do obiadu zajmie ok. 2, 5 godziny – spokojnym spacerem, wraz z Droga Krzyżową i rozważaniami – wśród bardzo pięknej okolicy. Polecamy obuwie turystyczne – nie buty na wysokim obcasie :-).

PROGRAM 

9.45 – Zbiórka przed Bazyliką
10.00 – Msza święta
11.00 – Spacer i Droga Krzyżowa
13.30(13.34) – Obiad
14.30 – Spotkanie
Ok. 16.00(16.30) – Zakończenie

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć dla zachęty. Prosimy, byście się określili – kto jedzie? i – czy dysponujecie własnym transportem. Ilość osób proszę zgłaszać s. Marzenie (tel. 517 765 505) wraz z informacją, czy macie transport. Jeśli nie, to pomożemy sobie wzajemnie z transportem, żeby każdy mógł spokojnie dojechać. Zamówiony jest klasyczny obiad – filet z kurczaka z ziemniakami i surówką :-). Jeśli ktoś nie je mięsa, proszę to również zgłosić s. Marzenie.

Kaplica, miejsce na spotkanie i na posiłek są już zarezerwowane. Kalwaria Zebrzydowska już na nas czeka!