NIEDZIELA PALMOWA

W środę zapraszamy na Gorzkie żale na godz. 12. 00.

W środę podczas Mszy świętej o godz. 18.30 wybrani katechumeni będą przeżywać w  naszym kościele obrzęd oddania symbolu wiary oraz obrzęd Effeta przygotowujące do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii podczas najbliższej Wigilii Paschalnej w Katedrze Wawelskiej.

Liturgia Godziny Czytań z Wielkiego Czwartku będzie odprawiona bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej w Wielką Środę.

W Wielki Czwartek celebrować będziemy jutrznię o godz. 7. 30.

Obchody Triduum Paschalnego w naszym kościele rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Adoracja będzie możliwa do godz. 23.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana liturgia Godziny Czytań z Wielkiego Piątku.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. O godz. 7.30 zostanie odprawiona Jutrznia, a o godz. 12.00 Droga krzyżowa. Sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 23.00. O godz. 21.00 celebrować będziemy liturgię Godziny Czytań z Wielkiej Soboty.

Wielką Sobotę rozpoczniemy od Jutrzni o godz. 7.30. Święcenie pokarmów będzie miało miejsce o godz. 12.00. Zachęcamy, by także w tym dniu zachować post.

Celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczyste Nieszpory chrzcielne o  godz.  14.30 zakończą obchody Triduum Paschalnego.

Życzymy wszystkim głębokiego przeżycia celebracji najważniejszych tajemnic naszej wiary w czasie Triduum Paschalnego. Prosimy o szczególną modlitwę za tych, którzy przygotowują się w naszym kościele do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.