Nowe dziewice konsekrowane, 8.12.2023

Od wielu lat trwa przy naszym kościele formacja kobiet do dziewictwa konsekrowanego, a po tym akcie ich dalsza formacja. Odpowiedzialny za nią jest Ks. Stanisław Szczepaniec. W Archidiecezji Krakowkiej aktualnie jest 56 dziewic konsekrowanych.

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas Eucharystii, sprawowanej w Katedrze na Wawelu przez Ks. Bp. Janusza Mastalskiego, dwie  kolejne kobiety z Archidiecezji krakowskiej wstąpiły do grona dziewic konsekrowanych. Najważniejszym momentem tego obrzędu była modlitwa konsekracyjna, która – będąc liturgicznym  aktem mistycznych zaślubin,  nadała trwałość ich świętemu postanowieniu. Dziewicy konsekrowanej przysługuje tytuł Oblubienicy Chrystusa. Każda z dziewic konsekrowanych otrzymuje także od Biskupa obrączkę, będącą znakiem jej wieczystych zaślubin z Chrystusem.

Módlmy się za te dwie kolejne kobiety, które odpowiadając na wezwanie Chrystusa zdecydowały się wejść na tę drogę, obwieszczając światu swoją decyzją, że Chrystus – Bóg-Człowiek – żyje, jest prawdziwie OBECNY i działa w swoim Kościele i na świecie i dlatego właśnie MOŻNA Z NIM żyć już tutaj, na ziemi, w relacji miłości wyłącznej.

Więcej informacji o stanie dziewic konsekrowanych znajdziesz TUTAJ.