34 NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem niektórych wspólnot założonych przez byłego, wieloletniego rektora naszego kościoła – śp. biskupa Wacława Świerzawskiego. Są to m. in: Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek Wawelskich mających przy naszym kościele swój dom macierzysty oraz działające przy naszym kościele Bractwo św. Zofii.
Wszystkim członkom tych wspólnot dziękujemy za aktywne uczestnictwo w życiu naszego kościoła i życzymy obfitości Bożych łask w realizowaniu swych charyzmatów.

Dzisiaj o godz. 14.45 celebrować będziemy wraz z Siostrami Jadwiżankami uroczyste nieszpory.

W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła.
W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego Kościoła. Po niej uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Najświętsze Serce Jezusa

W sobotę po Mszy św. o godz. 12. 30 modlić się będziemy różańcem w intencji naszej Ojczyzny.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w każdy dzień powszedni o  godz.  12.30 oraz dodatkowo w środy o godz. 6.30.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w drugim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 12, 13 i 14 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 15 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.