22 NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do 12.20.

W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w  intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W piątek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W tym dniu Eucharystia o godz. 12.30 będzie sprawowana w  intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

Błogosławionemu zakrystianowi z naszego kościoła oddamy także cześć podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

– przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)

– przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w  Krakowie na Skałce.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie informacji, że trwa nabór do Seminarium przy ul.  Podzamcze  8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i  przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl