18 NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W poniedziałek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Dominika, kapłana.

W środę obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i  męczennicy, patronki Europy.

W czwartek przypada święto św. Wawrzyńca. Jak zawsze w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.

 W piątek wspominamy w liturgii św. Klarę, dziewicę.

 W najbliższy piątek o godz. 10.00 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. w intencji zmarłych Zygmunta i Jadwigi Karłowskich. Po Mszy św., przy ul. św. Marka 8, zostanie uroczyście odsłonięta upamiętniająca ich tablica, ufundowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Zygmunt i Jadwiga Karłowscy byli żołnierzami Armii Krajowej. Prowadząc rodzinną aptekę, wykorzystali jej możliwości logistyczne do zorganizowania sieci punktów sanitarnych w  posiadłościach ziemiańskich na terenie Małopolski. Zaopatrywali je w leki i  sprzęt medyczny, który służył do udzielania pomocy oddziałom podziemia niepodległościowego. 11 sierpnia 1944 r. zostali aresztowani przez Niemców w  mieszkaniu przy ul. św. Marka 8, a potem zabici. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.