Ks. Robert Woźniak: O dogmatach po ludzku – sakramenty

Polecamy SERIĘ „Drogi proste – o dogmatach po ludzku” – Ks. Robert Woźniak przedstawi tym razem trzy konferencje-refleksje na temat SAKRAMENTÓW: 1. Chcesz doświadczyć mocy Jezusa? 2. Po co chodzić do Kościoła? 3. Sakramenty nie są magią.

Sakramenty są ważnymi, widzialnymi znakami w Kościele. Czy jednak je rozumiemy? Czy wiemy co sprawiają? Czy wierzymy, że nas karmią, leczą i podnoszą? Czy są nam potrzebne? Czy możemy je zrozumieć bez wiary? W sakramentach chodzi o spotkanie z Jezusem, o dotknięcie Go – niczym kobieta, która chciała tylko dotknąć się Jego płaszcza. I wtedy „moc wyszła od Niego”. To samo dzieje się w sakramentach – moc Jezusa wychodzi od Niego i działa w nas. Właśnie w nich Jezus jest najbardziej bliski, najbardziej ludzki, najbardziej namacalny, najbardziej prawdziwy. Tam możemy Go spotkać.

Zapraszamy Was do śledzenia nas tam, gdzie informacje zawsze na bieżąco: 🔸 http://www.facebook.com/franciszkaniepl 🔸 https://www.instagram.com/franciszkan… 🔸 https://twitter.com/franciszkaniepl

#drogiproste #dogmaty #ksRobertWoźniak #franciszkanie