IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU („LAETARE”)

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W środę o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek o godz. 12. 00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W  tym dniu Eucharystia o godz. 12.30 będzie sprawowana w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w kościele św. Marka w liturgii stacyjnej. W poniedziałek 27 marca o godz. 18. 30 biskup Robert Chrząszcz będzie przewodniczył Eucharystii i wygłosi homilię. Po Mszy świętej do godziny 21.00 modlić się będziemy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Będzie wtedy można skorzystać ze spowiedzi.

Dziś przed naszym kościołem kwestują wolontariusze na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Akcja pod hasłem “Pola Nadziei” odbywa się już po raz dwudziesty szósty, a honorowym patronatem objął ją arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Hospicjum św.  Łazarza służy osobom ciężko chorym, przede wszystkim na nowotwory, oraz ich rodzinom w czasie sprawowania opieki nad chorymi oraz po ich śmierci.